Anasayfa Aamir Khan filmleri

Aamir Khan filmleri

1951 yapımı olan, başrolünü ve yönetmenliğini Raj Kapoor’un yaptığı Awaremu filmini bilmeyen yoktur sanırım. Tüm dünyada bir anda fırtına gibi esen muhteşem bir filmdi. İzlemek seksenlerde nasip olmuş, yurdumuzda da yerli versiyonları çekilmişti. Zeki Müren’in çevirdiği film hala hatırımda.O yıllardan sonra Bollywood filmleri epey popüler oldu. Son yıllarda gerçekten çok kaliteli filmler çektiler.

Uzun bir aradan sonra, sanırım 2011 de bir tavsiye üzerine 3 İdiots (3 Aptal) filmini izledim. İki saatten uzun süren, ilk anlarda bu kadar uzun süren bir filmin stresine girmişken inanın ertesi gün ailece tekrar izledik. Tek kelimeyle muhteşem bir filmdi.

Başrol oyuncusu Aamir Khan mükemmel bir iş başarmış. Bu adama kayıtsız kalmak mümkün olmadı, hayatını ve sanatını araştırdım. 2007 yılında çektiği, Taare Zameen Par’ı izlediğimde ise ailece bir rulo kağıt havluyu tükettik diyebilirim. Küçücük bir çocuğun ruhundaki sarsıntıları keşfederek, onu düşmekte olduğu uçurumdan çekip çıkaran, başta Milli Eğitim Bakanlığı olmak üzere tüm eğitim dünyamızın özellikle de anne ve babaların mutlaka izlemesi gereken harika bir film.

Geçen yıllar içinde Aamir Khan’ın Talaas, Ghajini, Peekay (P.K.), Fanaa ve son olarak ta Dangal filmlerini soluksuz izledim. Bırakın oskarlı Amerikan filmlerini bu adamın filmlerini izleyin. Müptelası olursunuz. Üstelik tamamen ailece izlenebilecek seviyede filmler. Duygusal, romantik, gizem, komedi, aksiyon velhasıl aradığınız her şeyi bulabilirsiniz. Çok uzun sürmesine rağmen ekrandan ayrılamıyorsunuz.

Bu adamın yaptığı filmlere güvenin ve filmleri mutlaka ama mutlaka orijinal dilde Türkçe alt yazılı izleyin. Türkçe dublaj gerçekten çok berbat olmuş ve filmin kalitesini yerle bir ediyor.

İzleyin hak vereceksiniz.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi çekebilir

Köftenin sırrı

Oldum olası kuru köfteye bayılırım. Bugüne değin altmışa yakın vilayetimizi gezdim; ilk so…