Anasayfa Makale Allah vatan evlatlarını korusun.

Allah vatan evlatlarını korusun.

Geçenlerde eski bir arkadaşla telefonla görüşmüştüm, ona ‘’nasılsın’’ dedim. Bana ‘’valla yüzde yirmi ile yaşıyorum’’ dedi. ‘’Hayırdır’’ dedim. Bana ‘’İki oğlumda polis biliyorsun, biri Siirt’te, diğeri Hakkâri’de, yüzde kırkı biri, yüzde kırkı diğeri, işte bende yüzde yirmi ile yaşamaya çalışıyorum’’ dedi. Boğazım düğümlendi, diyecek kelime bulmadım. Oralarda görev yapan kaç bin polis, asker, öğretmen, imam, doktor, hemşire var; hepsinin de aileleri aynı psikoloji ile yaşıyor, buna can dayanır mı?

Çalan bir telefon, zamansız tıklanan bir kapı yürekleri ağza getirmekte, televizyonlarda bölgeden gelen çatışma haberleri, sadece bu bölgede canı, tanıdığı olanları değil, vicdanı olan her insanı derinden etkilemektedir.

Biz sıcacık evlerimizde çaylarımızı yudumlarken vatan hainleriyle canı pahasına mücadele eden ana-baba kuzuları kim bilir hangi şartlarda, uykusuz görev yapmaktadırlar. Eşlerinden, çocuklarından uzakta dertleri sadece vatanı korumak olan bu aslan parçaları için dua edelim. Sırf şehit haberi duymamak için televizyonu açamıyorum, gazetelere, internete giremiyorum. Ne zaman yakalansam, ay-yıldızlı bayrakla taçlanmış tabutunda, şehitler kervanına katılan gencecik evlatlarımızı ve onları cennete uğurlayan on binlerin arasından, gözü yaşlı ama gururla bakan yavrularını görüyor ve kahroluyorum.

Bu işin sonu nereye varacak az buçuk tahmin ediyorum. Fakat Türk milleti olarak bekli de en sevmediğim özelliğimiz aşırı merhametli olmamız. Buna son yarım yüz yılda üzerimize serpilen ölü toprağını da eklersek; silkinip kendimize gelmemiz zaman alacak. Ben açık konuşayım Türk insanını uykusundan uyandıracak gerçek bir lider bekliyorum.

  • Hayatın tek bir gerçeği vardır

    Hayatın tek bir gerçeği vardır-1 Hayatımızın tüm omurgasını genel olarak “etkileşim” ile “…
  • Cengiz Topel

    Hafta sonu yolum ikinci kez Şişli Harbiye’de Ordu Caddesi girişinde bulunan Askeri Müzeye …
  • Tanzim Satış noktaları hakkında

    Açılan tanzim satış noktaları iki farklı açıdan incelenmelidir. 1-Serbest piyasa ekonomisi…
Daha fazlası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi çekebilir

Hayatın tek bir gerçeği vardır

Hayatın tek bir gerçeği vardır-1 Hayatımızın tüm omurgasını genel olarak “etkileşim” ile “…