Anasayfa Tatil Antalya’ya iki ücretsiz “Halk Plajı” açılıyor

Antalya’ya iki ücretsiz “Halk Plajı” açılıyor

Antalya Serik sınırları içerisindeki  sahil bandında bulunan iki adet plaj  yeniden düzenlenecek ve “ücretsiz” olarak hizmete açılacak. Konu ile ilgili çalışmaların bu yıl sezon sonuna kadar yetişmesi bekleniyor.

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yürütülen proje kapsamında; Belek Halk Plajı ile Kadriye Halk Plajı ve Mesire Alanı, geniş faydalanma imkanları sunan sosyal alanlar olarak hizmet vermeye başlayacak. Tesislerde; plaj alanından restoranlara, otoparktan yöresel ürün pazarına kadar pek çok hizmet sunulacak.

Proje bitirildiğinde Belek Ücretsiz Halk Plajı; 1000 kişilik ücretsiz plaj alanı, 450 araç kapasiteli otopark, kafe ve restoranlar, çok amaçlı spor sahaları, yöresel ürünler halk pazarı bulunacak.

Kadriye Ücretsiz Halk Plajı ve Mesire Alanı ise; piknik için elverişli, on altı dönümlük mesire alanı, 3000 kişilik ücretsiz halk plajı, 570 araç kapasiteli otopark, kültür ve sanat aktiviteleri, kafe, restoran ve pastane, spor ve etkinlik alanları, yöresel ürünler halk pazarı gibi olanaklar ile hizmet verecek.

Plajlar engelli vatandaşların kullanımına uygun olarak tasarlanacak. Ayrıca her iki plajda da, nesli tükenmek üzere olan ve koruma altına alınan caretta caretta kaplumbağaları için koruma ve tedavi merkezlerine yer verilecek.

Plajlarla ilgili bilgi:

Belek Halk Plajı;Havalimanına 35 km, Antalya merkeze 40 km. Toplu ulaşımı var. Plaj uzunluğu 275 metre, genişliği 60 metre. Denize sıfır ve tamamen kum.

Kadriye Plajı:Havalimanına 40 km, Antalya merkeze 40 km. Toplu ulaşım imkanı var. Plaj uzunluğu 300 metre, genişliği 50 metre. Denize sıfır ve tamamen kum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi çekebilir

“Ben artık bir Dinsizim..”

Bazen insanın içinde öyle bir boşluk oluşur ki; tüm uzaydan bile daha geniş ve daha derin …