Anasayfa Gittiğim Yerler Çöp şiş seven buyursun

Çöp şiş seven buyursun

Bugün 1 Mayıs ve resmi tatil olması sebebi ile öğlen saatlerinde evde oturmaktan sıkılıp kendimi dışarı attım. Hanımla beraber öyle uzak olmasın istedik ve pek istemeyerek de olsa “Vadi İstanbul’a” gitmeye karar verdik. Seyrantepe’den hava ray ile 10 dakika sürmedi biz Avm ye giriş yaptık. Başkalarının özellikle hanımların aksine ben bu tür yerlerde çabuk sıkılırım, ne alınacaksa alır ve yıldırım hızıyla çıkarım oradan. Sadece vizyona güzel bir film girdiğinde 3-4 saat kalabilirim.

Hızlıca gezip bir kaç parça ihtiyaçlarımızı aldıktan sonra acıktığımızı hissettik. Bu tür avmlerde genelde hep aynı mekanlar olur, neredeyse oturup yemediğim restoran-kafe kalmamıştır. Ya beğenmem bir daha asla uğramam veya sever fırsat buldukça uğrar keyifle yer içerim.

Bugün hep aynı restoranlar var derken; adını ilk kez duyduğum bir et restoran dikkatimi çekti. “ÇÖPS” evet sadece bu kadardı adı. Biraz sokularak vitrin menüye ve özellikle müşteriye servis açan personelleri izledim. Gelip geçenlerle ilgilenen, menüleri incelemeye başlayan müşteri adaylarına kısa ve kolay anlaşılır bilgiler veren güler yüzlü bu insanlar sebebi ile iyice yaklaşıp menülere daha yakından baktık.

Etlerin menşei, nasıl pişirildiği, hangi hayvanın hangi bölgesini kullandıklarını filan sorduğumda gayet sabırlı ve makul cevaplar aldım. Hanımla geçip oturduk ve servis açan arkadaşa “beğenmezsem bir daha asla uğramam ama beğenirsem müdavimi olurum” diyerek şaka ile karışık açıkça niyetimi beyan ettikten sonra beklemeye başladık.

İlk kez çok beklemeden yani 15 dakika kadar sonra servis yapıldı. Dikdörtgen servis tabağında 12 adet çöp şiş, kızarmış patates, ızgara domates dilimi, sivri biber, soslu soğan,  salata ve isteyene acı sos geldi. Yanında da 2 adet lavaş. Etler dana kontrfile, her çöpte sadece bir kuyruk yağı var, halbuki başka deneyimlerimde et sayısı kadar kuyruk koyanları görmüştüm; bu da porsiyonu fazla gösterir, patatesler sarı ve yeni çıtır kızarmış, biber ve domates sadece dış zarları soyulacak kadar ısıya tutulmuş, suları içinde kalmış. Salatada bulunan tüm ürünler taze ve hoş görüntülü.

Franchise olarak yedi şubesi İstanbul’da, bir şubesi Kocaeli’nde olan ÇÖPS’te sıra geldi lezzet testine. Etler çok fazla ızgara edilmeden, sadece yeterli derecede pişirilmiş. Et tadını direkt alabiliyorsunuz. Biraz kekik ve çok az karabiberle harika gidiyor. Tek kuyruk yağı olmasına karşın kuruma olmamış. Patatesler yeni kızartılmış, sünme, ezilme yok. Salatayı en iyi ön plana çıkaran kırmızı lahana turşusuydu. Acıyı çok severim, bu sebeple istedim; hafif acı olmasına karşın biraz sarımsakla aroması güçlendirilebilirdi.

Afiyetle yemek yerken masalar arasında dolaşıp, sempatik tavrı ve içten olduğuna emin olduğum güler yüzü ile her müşteri ile ayrıca ilgilenen bir hanımefendi gördüm. Yemeği bitirip hesap için kalkarak yanına gittim. Özellikle “beğenirsem” diyerek iddiamı paylaştığım görevli arkadaş merakla  ” beğendiniz mi?” diye sorduğunda, tereddütsüz “evet” dedim.

Sonra adının Vildan Kaya olduğunu öğrendiğim hanımefendinin işletme sahibi olduğunu öğrendiğimde gerçekten şaşırdım. Ayak üstü biraz lafladığımızda aslen Tokatlı olduğunu ve burayı henüz üç ay önce hizmete açtığını anlattı.

Vadi İstanbul ÇÖPS, öncelikle müşteriyi güler yüzle karşılıyor,  bu gerçekten çok önemli. Aydın Ortaklar merkezli yönetilen bu zincir anladığım kadarı ile Aydın ve güney Marmara yöresinin hayvanlarını seçiyor. Menü seçenekleri tercihe göre oldukça tatmin edici. Fiyata gelince yediklerimiz içeceklerle beraber 44 TL tuttu. Yolu bu tarafa düşen, hatta canı çöp şiş yemek isteyen veya diğer menü seçeneklerini denemek isteyenlerin asla pişman olmayacağı sevimli mekana, Ayazağa Vadi İstanbul’a mutlaka uğramalarını tavsiye ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi çekebilir

Toplum düzelmedikçe Devlet düzelmez

Devlet, hem tarihini, hem bugününü, hem de geleceğini korumak ve kollamak durumundadır. Ma…