Anasayfa Gittiğim Yerler ÇÖPS’ te lezzet bildiğimiz gibi

ÇÖPS’ te lezzet bildiğimiz gibi

Hafta sonları, özellikle havalar iyice soğuyunca insanın evden çıkası gelmiyor. Bir aydır Halil İnalcık’ın 4 ciltlik “Devlet-i Aliyye” eserine gömüldüm. İnsan çıkıp bir hava almak ihtiyacı hissediyor. Yine en yakın yer olan Vadi İstanbul’a gittik.

Bir kaç saat gezince haliyle acıktık ve bir anda kendimizi önünde bulduğumuz SUSHİ&SPİCE Çin restoranının önünde bulduk. Burada balık tarzı hiç bir şey yiyemem ancak acılı ve ekşili çorbayı menüde görünce tereddütsüz içmeye karar verdim. Tavuk, mantar, havuç, soya filizi gibi yabancısı olmadığımız malzemelerle pişirilen çorba çok lezzetli ama çokta acı.

Acılı Ekşi Çorba denenmeli

Çorbadan sonra hemen karşısında yer alan dostumuz Hüseyin-Vildan Kaya çiftinin işlettiği ÇÖPS’e uğramamak olmazdı. Sağolsun Hüseyin bey çok iyi karşıladı ve orada da bir güzel lezzetler tadıp üzerine demli bir çay içtik. O iş yoğunluğunda biraz lafladık. Yan tarafıda açarak epey rahat bir ortam sağlamış. Lezzet her zamanki gibi güzeldi. Ondan daha güzeli ise yine özellikle bir hanım çalışanın güleryüzüydü.

Bir mekana girdiğinizde bu samimiyeti görmezseniz yemekleri ne kadar leziz olsa da bir daha asla oraya gitmem. ÇÖPS bunu başarıyor, göz temasına girdiğinizde bu sıcak samimiyeti görebiliyorsunuz. Eğer yolunuz Vadi İstanbul’a düşerse mutlaka uğramanızı tavsiye ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi çekebilir

Bu nefretin temelinde ne var?

Bu ülkede bazı kişilerin siyasi tercihlerinde, karşı oluşumlara ve bunun siyasi kurumu ola…