Anasayfa Gittiğim Yerler Datça Domuz Mağarasını mutlaka görün

Datça Domuz Mağarasını mutlaka görün

Türkiye’nin bence en güzel kıyılarına sahip olan Ege’nin en güzide bölgesi olan Datça, mutlaka ölmeden görülmesi gereken çok özel bir yer.

Anlatmakla bitiremeyeceğim kadar doğa harikası özelliklere sahip. Yanı başındaki Marmaris kadar kalabalık olmayan, mütevazi, harika bir insan kalıbının yaşadığı mükemmel bir yer. Ben burasını çok seviyorum. İmkânım olsa tereddütsüz buraya yerleşir ve oraya gömülmek isterim. Tıpkı Can Yücel Gibi.

Bu yazımda yüzlerce yerin içinde sadece “Domuz Mağarası” veya “Domuz Çukuru” olarak bilinen, araçla ulaşımın olmadığı, sadece tekne ile gidilebilecek enfes bir yer. Tekne turları mutlaka buraya uğruyor. Deniz o kadar berrak ve o kadar tatlı bir renk ki, oradan ayrılmak istemezsiniz.

Yanaşan tekneden suya cup diye atlayıp yarım saat kadar yüzebilir veya bu güzel anları fotoğraflayabilirsiniz. Dikkatimi çeken ise neredeyse tüm yolcuların, uğur getirmesi için bozuk para atması. Benden size tavsiye, Datça’ya yolunuz düşerse mutlaka bir tekne turuna katılın ve huzura yelken açın.

Daha fazlası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi çekebilir

FOX TV yi gerçekten tebrik ederim

Fox TV yi gerçekten tebrik ederim. İlk sahibi ve kurucusu Rupert Murdoch’ı, sonraki sahibi…