Anasayfa Gittiğim Yerler Ekspres İnegöl Köftecisi

Ekspres İnegöl Köftecisi

Köfte merakımı beni iyi tanıyan herkes bilir. Ülkemizin her yöresinde farklı yöntemlerle de olsa köfte mutlaka bilinir ve severek yenilir. Biri bir yerde çok güzel köfte yapıldığını söylese tereddütsüz gider tadarım. İtiraf etmeliyim: eşimin yaptığı köfteyi tek geçerim ve en önemli lezzet çıtam odur. Onu henüz geçen olmadı şu ana kadar.

İş yerinde genç bir çalışma arkadaşım bana Kadıköy’de bir köfteci önerdi. Ekspres İnegöl Köftecisi ve hemen yanında Baylan Pastanesinde Kup Griye yemeden gelmememi özellikle rica etti. Ben hemen notlarımı aldım ve 23 Nisan günü yani bugün resmi tatil olması sebebi ile saat 12.00 gibi eşimi ve Mustafa’yı alıp yollara koyulduk.

Kadıköy Fenerbahçe stadına geldiğimizde trafik çilesi de başladı. Zor bela sahile yakın çok katlı bir otoparka arabayı bırakıp bir kaç saat sahilde dolaştık ve iyice acıktığımızı hissettiğimizde Muvakkıthane Cd. No:13 de bulunan, kuruluşu benimle yaşıt Ekspres İnegöl Köftecisine girdik. Orta bölümde tek boş masaya oturup siparişi verdik.

Tahminen 12-15 dakika sonra önce acı sos, piyaz ve mevsim salatası geldi, ardından orta boy servis tabağında kızarmış patates, biber turşusu ve köfteler geldi. Heyecanla aynı anda birer köfteyi yediğimizde üçümüz de aynı kanaate varmıştık.

Köfteler ufak, normal kızarmış ve hafif suluydu. Ancak lastik gibi sıkı ve çok lezzetli değildi. Emin değilim fakat bu sıkılığı kabartma tozuyla verilmiş gibiydi. En önemlisi et tadı yoktu. Patatesler beklemiş ve çabuk dağılıyordu. Piyazdaki fasulyeler sert ve tatsızdı. Limon, zeytinyağı ve kıyılmış soğan olmasa hiç dokunmayacaktım.

Üç porsiyon köfte, piyaz, mevsim salata(minik tabaklarda) acı sos, iki ayran ve bir fanta 78 TL ödedim ve oradan ayrıldık. Bu fiyata çok daha güzel yerler biliyorum. Kadıköy’e yolum düşerse oraya yakın eski bir dükkanda ıslama köftecisi var oraya gideceğim. 

Çıkışta hemen yan tarafta neredeyse asırlık Baylan Pastanesine geçtik. Tedbir amaçlı ben bir tane kup söyledim. Üstü krem şanti, ortada bir adet dondurma, ortası karamel ve altı çıtırla kaplı bir tatlı. Fena değildi ama özellikle gelip yemem sanırım. Fiyatının 21 TL olması beni şaşırttı. Bu lezzet için oldukça fazla.

Daha fazlası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi çekebilir

FOX TV yi gerçekten tebrik ederim

Fox TV yi gerçekten tebrik ederim. İlk sahibi ve kurucusu Rupert Murdoch’ı, sonraki sahibi…