Anasayfa Haber Hırdavatın kalbi “Karaköy Perşembe Pazarı”

Hırdavatın kalbi “Karaköy Perşembe Pazarı”

Musluk contasından armatöre, takım çantasından elektrikli her türlü iş ekipmanına, kompresörden jeneratöre kadar neredeyse tüm hırdavat malzemelerini bulabileceğiniz tek adres Karaköy’deki Perşembe Pazarıdır.

İstanbul’da yaşayan insanlarımızın ayağı genelde yapı marketlerine gitmeye meyillidir. Aradığı neredeyse her şeyi o devasa mağazalar da bulmak mümkün. Perşembe Pazarının en önemli özelliği ise hırdavat malzemelerinin yanı sıra sahibi olduğunuz ev aletlerinizin yedek parça veya yan sanayilerini rahatlıkla bulabilmeniz.

Mesela benim banyodaki japar marka gömme krozet su kaçırmaya başladı. Aynı ürünü kullanan komşum servisini çağırmış, sadece 1 TL büyüklüğündeki siyah lastik bir conta değiştirmeye 70 TL vermişti. Ben karaköy’e gidip aynı contayı 5 TL ye alıp kendim değiştirdim.

Pazarda pazarlık da yapabilme şansınız var. Bir yapı markette 250 TL ye aldığınız aynı marka matkabı burada 150-175 e alabilirsiniz. Bir hırdavatçıda olması gereken her şey burada hem ucuz hem kaliteli. Gelmişken pazarın bulunduğu Tersane Caddesinin hemen bir alt caddesinde, Fermenecilerde, haliç kıyısındaki balıkçılarda güzel, taze bir balık ızgara yiyebilirsiniz.

Daha fazlası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi çekebilir

FOX TV yi gerçekten tebrik ederim

Fox TV yi gerçekten tebrik ederim. İlk sahibi ve kurucusu Rupert Murdoch’ı, sonraki sahibi…