Anasayfa Yaşam İstanbul’da hafta sonu keyfi

İstanbul’da hafta sonu keyfi

İstanbul’da yaşamak gerçekten zordur. Her seferinde bu şehirden kaçmak için fırsat ararım fakat bir hafta bile uzak kalsam gariptir özlerim. İnsanı tüm olumsuzluklara rağmen kendine çekip bağlayan, âşık eden tılsımlı bir şehirdir İstanbul.Özellikle çalışan insanlarımız hafta sonunu iple çeker. Durumu iyi olanlar arabaya atlayıp yakın tatil ve dinlenme bölgelerine akın ederken, bizim gibi sınırlı imkanları olanlar ikamet ettikleri yerlere yakın park, mesire alanları gibi halka açık yerlerde geçirir hafta sonunu.

Yakın zamana kadar en bildik yerler, Belgrad Ormanı, Fatih Ormanı, Göktürk mesire alanı ve Sadabat piknik alanları iken belki biraz uzak fakat Kartal Aydos’taki göletli koruluk, mesire alanı aileler için son derece ideal bir yer. Belgrad ve Fatih ormanı gibi basık değil, havadar.

Sosyal alanıyla, özellikle çocuklar için ayrılan oyun yerleri ile çok güzel.Hele birde küçük bir gölet var ki, ben ilk kez gördüm, tek kelime ile harika. Ormanın içinde, etrafı tamamen ağaçlık şirin bir yer. Ağaçların altına masa sandalyenizi açıp, tabi ki etrafı temiz bırakmak şartı ile her türlü etkinliği yapabilirsiniz.

Ben güzel geçen bir mangal keyfinden sonra hem sindirime katkı sağlaması hem de farklılık olması açısından, hemen kıyıda kiralanabilen deniz bisikletleri ile göl çevresinde tur atmanızı tavsiye ederim.

Daha fazlası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi çekebilir

Şimşir ağacının şekil bulduğu yer: Taraklı

Milattan önce iki binli yıllara kadar uzanan tarihi geçmişi ile günümüze kadar gelen, eski…