Anasayfa Makale Kıssadan Hisse

Kıssadan Hisse

Bir siyasi liderin ilkeleri olmalı ve bunlardan ödün vermemeli. Sırf seçim için hedef kitle ağını genişletmek uğruna bu ilkelerinden vazgeçmemeli. Özellikle “din” kavramını siyasete alet edeyim derken kendini kepaze etmemeli.

*

Türkiye siyaset arenası siyasetçi çöplüğünden geçilmiyor. Kendi tarih ve gerçeklerinden uzaklar. Uluslararası kavram ve gelişmelerden bir haberler. Sokaktaki vatandaş bile bir çok siyasetçiden daha fazla gündeme hakim. Hedefe ulaşmada her yolu mubah görmek gibi bir eğilimleri var. Mesnetsiz iddialar ve çamur atıp itibarsızlaştırma yöntemlerini çok kullanırlar. Yenilgiye doymaz ve yapıştıkları koltukları asla bırakmazlar ve bundan da utanmazlar. Benim güzel insanım da sırf ideoloji hesabı yaparak bu tipleri hala sahnede tutmaya devam ederler.

*

Bir insanın toplumda farklı siyasi görüşlere haiz olması abes değil, abes olan insanımızın işine geldiği şekilde, değişen şartlara göre görüşlerinden taviz vermesi. Bu olunca da ortaya komik ve acınası manzaralar çıkıyor. Siyaset eğilmek-bükülmek-renk değiştirmek değil her zaman dik durmak demek değil midir?

*

Bazı insanımızın garip bir ölçüsü var. “Ben cebime girene bakarım, kim cebime üç kuruş koyarsa oyum onadır” gibi. Maaşına yapılacak zamma, asgari ücrete ve nedense AB ülkelerinin alım güçlerine bakıp kıyaslama yapmaya bayılır. Çok da doğru söylüyor. Refah düzeyi ne kadar ileri ise insanlar o denli mutlu olurlar. Fakat bazen paradan öte değerler vardır; ileride bekleyen tehlikeyi, memleketi hedef alan tehditleri yeterince göremediklerinden veya görmek istemediklerinden ille de para da para der dururlar. Lütfen biras basiret ve biraz da fazilet..

*

Erdoğan için çok kullanılan bir itham var, “Hırsız-Haramzade” gibi. Benim anlamadığım; bu adamı iktidardan düşürmek için tüm kozlar FETÖ’nün elindeydi. Yargı, Emniyet, TSK vs.  Delillendirmek TSK ve Emniyetten cezayı kesmek yargıdan. Erdoğan düşmanı Sözcü bir delil olacak da onu sekiz sütuna taşımayacak.

Burada toplumda çok güzel ve üst seviye algı oluşturdular helal olsun. “Erdoğan Hırsız” yaftasını dillerine doladılar ve ortaya ciddi manada bir nefret kuşağı çıktı. Delilin var mı kardeşim? Yok! Peki, hiç Allah’tan korkmuyor musun? Yarın mahşerde iftiralarının hesabını vereceğini bilmiyor musun? Delilin var mı? “ E gemicikleri var” Ya kardeşim gir www.denizpazari.com adresine 500 Bin dolardan başlayan dünya kadar gemi var satılık. İyi bir şey alayım dersen 1-1,5 Milyon euro civarı.

Gel İstanbul’a Zincirlikuyu-Nispetiye kavşağında bekle yarım saatte fiyatları 300 Bin TL ile 2 Milyon TL arası en az elli tane araba sayarsın. Bu ülkede bir futbolcu yılda kazandığı para ile her yıl 3-4 tane gemi alır be kardeşim. Ha şunu dersen, “Gemicikleri” nasıl aldı? Parayı nereden buldu? Merak etme bu memlekette tahmininden çok fazla namuslu insan var. Ortada bir “haramzadelik” varsa onlar gereğini yaparlar, sen müsterih olasın.

*

Osmanlı’nın çöküş, yıkılış, Milli Mücadele ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş aşamaları sağlıklı kaynaklardan mutlaka öğrenilmeli. Bu milletin belleklerine nakşedilen tarih “kocaman bir yalandan”  ibaret. Kişiler ve olaylar gerçek kaynak ve kayıtlarla yeniden yazılmalıdır. Türk tarihi ancak bir Türk Tarihçi tarafından yazılmalıdır, Hammer tarafından değil.

  • Hayatın tek bir gerçeği vardır

    Hayatın tek bir gerçeği vardır-1 Hayatımızın tüm omurgasını genel olarak “etkileşim” ile “…
  • Cengiz Topel

    Hafta sonu yolum ikinci kez Şişli Harbiye’de Ordu Caddesi girişinde bulunan Askeri Müzeye …
  • Tanzim Satış noktaları hakkında

    Açılan tanzim satış noktaları iki farklı açıdan incelenmelidir. 1-Serbest piyasa ekonomisi…
Daha fazlası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi çekebilir

Hayatın tek bir gerçeği vardır

Hayatın tek bir gerçeği vardır-1 Hayatımızın tüm omurgasını genel olarak “etkileşim” ile “…