Anasayfa Gittiğim Yerler Köfteci Yusuf 4. Levent’te

Köfteci Yusuf 4. Levent’te

Son yıllarda kendi sektöründe büyük sıçrama yapan Köfteci Yusuf, son şubesini İstanbul 4. Levent’te bulunan Sapphire AVM’de açtı. Toplam 47 şubede 86 ürünle hizmet veren Köfteci Yusuf’un tüm şubeleri özellikle öğle ve akşam saatlerinde neredeyse tamamen doluyor.

Çok sık olmasa da İzmit’e gittiğimde fırsat bulduğumda uğradığım Köfteci Yusuf’un açık konuşayım köftesini pek sevemedim. Genelde gelen müşteriye köfte yemeyi tavsiye eden bir konsepti var. Köfte çabuk ve bol geliyor. Kesinlikle doyurucu fakat lezzet olarak damak tadıma uyduğunu söyleyemem. Kuzu şiş, biftek ve pirzola fena değil.

Sapphire’de açılan şubede ilk kez döner olduğunu gördük ve denemeye karar verdik. Yüzde seksen dana ve yüzde yirmi kuzu etinden yapılan döneri lezzetliydi. Kaymaklı ekmek kadayıfını kesinlikle tahinli denemelisiniz, kaymağı tabi ki krema fakat yinede bol fıstıklı harika gidiyor.

En önemli özelliği kuşkusuz her bütçeye uygun olması. Biz üç kişi 3 porsiyon döner (57 TL), 2 porsiyon ekmek kadayıfı (16 TL), 1 litrelik ayran (7 TL), ortaya koca bir tabak patates kızartma (6 TL) (Yarısını yiyemedik) ve 1 ufak suya (1 TL) 87 TL ödedik.

Şubelerde yöresel ürünler ve her türlü parça et ve hazır köfte satılıyor. Görevlilerin müşteriye davranışı ve hizmeti gerçekten takdire şayan. Uzun zamandır bünyesinde ki mağazaları birer birer kapanan AVM’de, Yusuf’un gelmesiyle  gözle görünür bir canlılık hemen göze çarpıyor.

Daha fazlası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi çekebilir

Şimşir ağacının şekil bulduğu yer: Taraklı

Milattan önce iki binli yıllara kadar uzanan tarihi geçmişi ile günümüze kadar gelen, eski…