Anasayfa Gittiğim Yerler Kumpir ve Ortaköy

Kumpir ve Ortaköy

İstanbul’da “kumpir” dendiğinde ilk akla gelen yer Ortaköydür. Veya tersinden bakarsak; yemek söz konusu olduğunda Ortaköy denildiğinde insanın aklına önce kumpir gelir. Bir çok kişi,( ben dahil) ilk kez kumpiri Ortaköy’de yedim. En iyi ve çeşitlisini burada yaptıklarını biliyorum. Birde buna boğazın eşsiz manzarası eklendiğinde, unutulmaz bir ortam kendiliğinden oluşuyor.

Ayakta atıştıracağınız veya oturup yiyeceğiniz epeyce mekan var. Lezzetleri neredeyse aynı; dolayısı ile “hangisinden alayım?” diye bir derdiniz olmadan istediğiniz yerden sipariş edebilirsiniz. Hafta içi kumpirinizi alıp oturacak yer bulabilirken, hafta sonları bu neredeyse mümkün olmuyor.

Kumpir malum, özel irilikteki patateslerin fırınlanarak pişirilmesiyle elde ediliyor. Yani ana malzememiz bildiğimiz patates. Üzeri boylamasına kesilerek açılıyor ve içine tereyağı, kaşar katılarak bir güzel patatesin içine yediriliyor. Sonrası tamamen sizin tercihinize kalmış. Seçenekleriniz içerisinde bezelye, turşu, biber, zeytin, salam, sosis, kısır, Rus salatası, havuç, mısır, domates, ketçap ve mayonezden istediğinizi ekleyerek yiyebilirsiniz. Fiyatlar 15-25 TL arasında seyrediyor, ortalama her yerde 20 TL den satılıyor.

Daha fazlası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi çekebilir

FOX TV yi gerçekten tebrik ederim

Fox TV yi gerçekten tebrik ederim. İlk sahibi ve kurucusu Rupert Murdoch’ı, sonraki sahibi…