Anasayfa Haber Lokmacılar patladı gitti

Lokmacılar patladı gitti

Her dönem bir iş kolu furyası yaşanıyor. Çiğ köfteciler, tostçular, pilavcılar, hamburgerciler, turşucular, ciğerciler, çöp şişçiler vs.. Son olarak da lokmacılar çıkmıştı. Kavacık da yeni açılan bu mekanı fark edince yemek sonrası uğradık.

Normal lokma kızartılınca içine tercihe göre sütlü, bitter ve beyaz çikolata sıvı olarak enjekte ediliyor. Üzerine yine tercihe göre çeşitli meyve sosları, çikolata parçacıkları serpiştiriliyor. Porsiyonu 18 TL. On adet lokma veriliyor. Epey tuzlu geldi bana. İki kişi bir porsiyonu paylaştık. İlk bir veya ikinci lokma iyi yeniliyor fakat fazlası insanın içini bayıyor.

Kavacık iş yerleri yoğun bir yer. Çalışan biri 15-20 TL ye yemek yeyip üzerine 18 TL vererek tatlı yemez demiştim. Zaten sıcak havada da gitmiyor. Çok geçmez kapanacağını tahmin etmiştim, gerçekten bir ay zor dayandı.

Bu tarz işletme açmak yaklaşık 20-25 bin TL ye mal oluyor. İyi düşünülmeden açıldığında, hesap ve bölge insanının tercih ve eğilimleri düşünülmediğinden sonuç hüsran oluyor. Çoğu kez  okuduğumuz ”geçen yıl şu kadar esnaf kepenk kapadı, iflas etti” gibi haberler aslında bu tarz hesapsız iş yapan girişimcilere işaret ediyor. Çoğunluğu olmasa da sayıları küçümsenmeyecek kadar fazla.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi çekebilir

İşsiz üniversiteli ordusu

Türkiye’de toplam 206 üniversite var 129 u devlete, kalanı vakıflara ait. Sadece 17 yılda …