Anasayfa Makale Pkk ya karşı uyanık olunmalı

Pkk ya karşı uyanık olunmalı

Hükümetin büyük tavizlerle ortaya attığı ve hayata geçirmeye çalıştığı ‘’Açılım’’ fiyaskosu gösterdi ki, bu ülkeyi yönetenler, ülkenin kaderini değiştirecek kararlar almada son derece tedbirsiz davranıyorlar. Ben kasıt olduğunu, ihanet içinde olduklarını sanmıyorum. Ancak aldatıldığını beyan eden sayın liderler, Türk tarihinde son zamanlarda sıkça gözlemlenen ‘’siyasi rehavet’’ uykuları sebebi ile bu aziz milleti telafisi mümkün olmayan uçurumlara atmaktadırlar.

Eminim Türkiye üzerine planlarını uygulayan ülkeler, dünyaya siyaset ve diplomasi kalitesini ispatlamış bir devletin bu derece acizliğe düşmelerini keyifle izliyorlardır. Bugünün şartlarına göre neredeyse sıfır teknoloji ile üç kıtaya egemen olan, dünyadaki tüm gelişmeleri takip ederek net tavırlar alıp, strateji geliştiren ve sonuçlandıran ecdada bakıp ta kahrolmamak mümkün değil.

Pkk nın Doğu ve Güney Doğu’da sürdürdüğü saldırı kimseyi farklı düşündürmesin. Açılım hayallerinin kurulduğu süre içinde, şu an çatışmaların yoğun olarak sürdüğü Diyarbakır başta olmak üzere tüm illerde ciddi yığınaklar yapıldığı ortaya çıktı. Şehre inen dağ kadrosunun yanında milis olarak silahlanan bölge insanı, güvenlik kuvvetlerinin işini zorlaştırmaktadır. Gündüz laborant, bakkal, kasap, orman memuru, öğrenci, gece yüzü maskeli silahlı terörist olan bu hainlerin tek tek tespit edilerek gereği yapılmalıdır.

Asıl devleti yönetenlerin dikkat etmesi gereken konu şudur; sadece açılım konuşulduğundan beri değil çok uzun zamandır bu adi terör örgütü Türkiye’nin birçok ilinde yığınak yapmış olması gerekir. Günümüz çatışmaları tesadüf değil, çatışmaların tüm ülkeye yayılması için atılan ilk adım olabilir. Başta İstanbul olmak üzere, Sanayi şehri Kocaeli, Turizm şehri Antalya, Kürt nüfusun zaman içinde yoğun olarak göç ettiği Mersin, Adana, Aydın, Hatay, Bursa gibi batı illerinde çok dikkatli olunması, burada görev yapan Emniyet ve Askeri haber alma birimlerinin on kat daha fazla çalışarak gelecekte yapılması planlanan terör olaylarını ortaya çıkarmaları gerekmektedir.

Pkk ya sadece akıl değil her türlü silah ve eğitim veren ülkelerin ajanlarına karşı tedbir almak lazım. Onlar sadece ülkenin doğusunu kapsayan bir senaryo yazmazlar; amaç ülkeyi ayağa kalkamayacak şekilde yıkmak ise sadece devletimiz değil milletimizin de çok uyanık olması gerekmektedir. Merhamet göstererek yardım ettiğiniz birileri, yarın kapınıza dayanıp canınıza kast edebilir. Bu, her gördüğünüz doğulu vatandaşa pkk lı muamelesi yapın demek değil elbette. Fakat uyanık olmalıyız, çevremizde olup bitenleri iyi süzmeliyiz. Sokağımıza, mahallemize kimler girip çıkıyor dikkat etmeli, şüpheli durumları devletimizin kurumlarına derhal bildirmeliyiz.

Yine bir dosttan duymuştum, adam evin salonunun bir kısmını tuğlayla örerek kapatmış. Kapalı olan bu odacığa ise gerektiğinde kullanılmak üzere silah ve mühimmat yığmışlar. Adam her türlü eşya içinde istediği silahı getirir ve saklar. Paranoya oluşturmadan vatanını, bayrağını seven her vatandaşın asli görevi buna benzer ayrıntıları takip etmek ve devletine bildirmektir.

 

  • Hayatın tek bir gerçeği vardır

    Hayatın tek bir gerçeği vardır-1 Hayatımızın tüm omurgasını genel olarak “etkileşim” ile “…
  • Cengiz Topel

    Hafta sonu yolum ikinci kez Şişli Harbiye’de Ordu Caddesi girişinde bulunan Askeri Müzeye …
  • Tanzim Satış noktaları hakkında

    Açılan tanzim satış noktaları iki farklı açıdan incelenmelidir. 1-Serbest piyasa ekonomisi…
Daha fazlası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi çekebilir

Hayatın tek bir gerçeği vardır

Hayatın tek bir gerçeği vardır-1 Hayatımızın tüm omurgasını genel olarak “etkileşim” ile “…