Anasayfa Benim Penceremden Toplum düzelmedikçe Devlet düzelmez

Toplum düzelmedikçe Devlet düzelmez

Devlet, hem tarihini, hem bugününü, hem de geleceğini korumak ve kollamak durumundadır. Maalesef tarihimizi gerçekleriyle değil, bize öğretildiği şekliyle biliyoruz;  o konu başlı başına bir felaket. Günümüzde ise insanlar çıkıp Devlete “katil” diyebiliyor, Devletin kurumlarına farklı yöntemlerle alenen saldırıyor. Temelinde Devleti acze düşürmek, yıpratmak ve nihayetinde yıkmak var; bunu açıkça göremeyenlere Allah basiret versin.

Devletimiz öyle bir hale gelmiş ki; artık vatana ihanet neredeyse suç olmaktan çıkarılmış; zaten “vatana ihanet” kanunu 1991 de kaldırıldı. Mevcut yasaların eli kolu bağlı. Düşünsenize öyle bir ceza hukukumuz var ki Devletimizi koruyamıyoruz. İsteyen istediği söyleyebiliyor, eline silahı, bombayı alan devletin can damarlarına saldırabiliyor ve ancak Terörle Mücadele Yasasında ki bazı maddelerden işlem yapılıyor, o kadar. Gidip dünyanın, özellikle Avrupa’nın herhangi bir ülkesinde eline mikrofon alıp “katil devlet” diyeceksin ve ne olursan ol, ister vekil, ister bürokrat veya vatandaş: güneşi bir daha göremezsin. Ama bizim ülkemizin maşallahı var canı sıkılan devlete sarıyor. Böyle olmaz; tarih bizim değil, günümüz kontrolümüzde değil; peki yarınlarımız?

Ben, bu kafayla, bu sistem ve bu kanunlarla, bu eğitimsiz, basiretsiz ve ferasetsiz toplum ve onun içinden çıkan idarecilerle geleceğimiz asla olamaz diyorum. Açık ve net söylüyorum Devletin varlığına saldıran kim varsa imha edilmedikçe, toplumun ve kişilerin hak ve hukukuna alenen saldıranlar, masumlara kıyanlar, ırz ve sapkınlık düşkünleri yok edilmedikçe ruh sağlığımız düzelmez ve gelecek kaygımız bitmez.

Devlet kendini koruyamıyor, vatandaşını nasıl korusun? Tekrar ediyorum Türkiye tepeden tırnağa değişmelidir. Töresine ve İslam şuuruna haiz bir sistem tesis edilmelidir. Savaş kapımızda, Dünya, 1. Ve 2. Dünya savaşlarını mumla aratacak bir savaşa doğru hızla koşuyor. Bu artık kaçınılmaz. Her şeyi ikinci plana bırakıp savunma sanayi üzerine yoğunlaşmamız bu sebeple. İktidar uyumuyor, yıllar önce gördüğü bu hakikatin yatırımlarını yapıyor.

Biz dolar, altın, domates, patatesle uğraşırken, kanal kanal gezip dizilerle ağlayıp gülerken, Devletimizi yönetenler tüm eksikliklere rağmen elimizdeki imkanlarla geleceğimizi kurtarmaya çalışıyor. Evet Devletimizin revize edilmesi şart. Sistem tamamen yenilenmeli. Bundan önce toplum bilinçlenmelidir. Özellikle Yahudi sermayeli sosyal medyanın, yazılı ve görsel basının etkisinden çıkarak milli bir şuurla düşünmesi ve kendini düzeltmesi gerekiyor.

Toplum düzelmedikçe Devletten de düzelme beklenemez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi çekebilir

“Ben artık bir Dinsizim..”

Bazen insanın içinde öyle bir boşluk oluşur ki; tüm uzaydan bile daha geniş ve daha derin …